Szakmai rendezvények

2015 Kiss Árpád konferencia

A konferencia honlapja

A konferencia tanulmánykötete

2014 Közösségi művelődés- közösségi tanulás. Konferencia Durkó Mátyás és Rubovszky Kálmán emlékére. Absztraktkötet

2012. 09.26.

A tanárok tanárának lenni…” jubileumi konferencia Szabó László Tamás professzor 70. születésnapja alkalmából

Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program

Debreceni Egyetem BTK Neveléstudományok Intézete

Center for Higher Education Research and Development Hungary (CHERD-H)

Doktoranduszok Kiss Árpád Közhasznú Egyesülete

A konferencia tanulmánykötete

A DE BTK Neveléstudományok Intézete és a Tempus Közalapítvány műhelymunkája

A rendezvényen a nemzetközi iskolavezetés témájú együttműködések hazai hasznosítási lehetőségeit térképezzük fel a résztvevők aktív közreműködésével.

A Debreceni Egyetem Neveléstudományok Intézete  és a Tempus Közalapítvány részt vesz az iskolavezetés minőségének fejlesztése érdekében 2011-ben megalakult nemzetközi szakpolitikai hálózatban (European Policy Network on School Leadership – EPNoSL). A 34 európai partner (egyetemek, kutatóintézetek, képző- és tudásmenedzsment központok, szakértők) célja, hogy a részt vevő országokban párbeszédet és közös gondolkodást generáljon, és segítse a jelenlegi trendeken alapuló szakpolitikai állásfoglalást.
A hálózat első évének egyik fő tevékenysége egy nemzetközi online fórum szervezése és működtetése volt, amely 2012. március 26. és május 4. között zajlott a hálózat weboldalán (www.schoolleadership.eu). A fórum részeként sor került 4 webináriumra, valamint vitaindító cikkek alapján több tematikus beszélgetésre. A nemzetközi diskurzus kiegészítéseként a weboldalon létrejött egy tudástár is, melyen a releváns szakirodalom tematikus struktúrában érhető el.

A nemzetközi tapasztalatokat, gyakorlatokat, illetve az európai szinten felvetődött kérdéseket a műhelymunka során előadások, csoportmunka és facilitált beszélgetések formájában dolgozzuk fel. A rendezvény lehetőséget biztosít arra, hogy a részt vevő iskolavezetők, tanárok, képzők, szakértők stb. tudásukat egymással megosszák, akár újszerű gyakorlatokat tervezzenek, illetve ajánlásokat fogalmazzanak meg különböző célcsoportoknak (vezetőképzőknek, iskolavezetőknek, fenntartóknak, helyi oktatási vezetőknek).

2012.05.  10-11. Tudományos Konferencia és Szakmai Találkozó

Karácsony Sándor és Durkó Mátyás emlékére

a Debreceni Egyetem centenáriumi ünnepségsorozata rendezvényeként

2011. 11. 23.

Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat:

Tehetséggondozás a felsőoktatásban

Szervezők: DE BTK Neveléstudományok Intézete Andragógia Tanszék

Életvonal Alapítvány

2011. 11. 22

Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat:

Új eredmények a felsőoktatás-kutatásban

könyvbemutató

Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar

MTA Nevelésszociológiai Albizottsága

Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottságának

Nevelés-, Művelődéstudományi és Pszichológiai Szakbizottsága

Center for Higher Education Research and Development Hungary (CHERD-H)

2011. október 12.

Interdiszciplináris pedagógia és a felsőoktatás alakváltozásai

Dr. habil Éles Csaba 60. születésnapja alkalmából

2011. szeptember 27.

HERD workshop

Szervezők: Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központ

2011. 09. 23

Kutatók éjszakája programsorozat

intézeti rendezvényei

2011.09. 16. - 17.

VII. Kiss Árpád

Emlékkonferencia

2011. 06. 29.

Útközben

Kutatás, képzés, tudomány a Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programban
Szervezők:
Debreceni Egyetem BTK Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program
Magyar Tudományos Akadémia Nevelésszociológiai Albizottsága
Debreceni Egyetem BTK Neveléstudományok Intézete
Doktoranduszok Kiss Árpád Közhasznú Egyesület

2011. 05. 05

Andragógia és közművelődés konferencia

Az Andragógia és közművelődés – Régi és új kihívások a közművelődés előtt az új évtizedben címmel megrendezésre kerülő országos tudományos konferencia és szakmai találkozó célja kettős. Egyrészt vizsgálni, elemezni és értelmezni a közművelődés szerepét, céljait és lehetőségeit a folyamatosan változó társadalmi, gazdasági és irányítási környezetben. Másfelől cél olyan, a szakterülethez kapcsolódó szakmai diskurzus elindítása, melynek eredményeként a közművelődési szakember utánpótlás képzését biztosító andragógus képzés munkaerőpiac helyzetét, nehézségeit, lehetőségeit is megvizsgáljuk. A konferencia ezen két fő elkötelezettsége mellett, a közművelődést érintő legfontosabb aktualitásait is tárgyalja a szekciómunkákban.

2011. 03. 24.

Szakmai konzultáció a felsőoktatási validációról

A TÁMOP 4.1.3 Felsőoktatási szolgáltatások rendszerszintű fejlesztése kiemelt projekten belül zajló felsőoktatási validációs rendszer központi fejlesztése alprojekt a végéhez közeledik. Az alprojektben elvégzett kutatás-fejlesztés során kimunkált eredmények, megfontolások, ajánlások szélesebb körben történő megismertetését és megvitatását kezdeményezzük szakmai konzultáció keretében. A rendezvényen bemutatjuk és terjesztjük a Validáció. A hozott tudás elismerése a felsőoktatásban című, a projekt eredményeként megszületett kötetet.

2011. 03. 22.

Könyvbemutató

Önt Széles Tamás – Szabó József – Rozgonyi László – Ballai Éva Digitális szép új világ c. könyvének könyvbemutatójára.

Debreceni Egyetem BTK Neveléstudományok Intézete és a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottságának Nevelés-, Művelődéstudományi és Pszichológiai Szakbizottsága szeretettel meghívja

2010. november 17.

Könyvbemutató

a debreceni neveléstudományi szakmai műhely elmúlt évben megjelent köteteiről